ASOS na Truck Aréna Piešťany 2011

11. ročník medzinárodného festivalu truckov sa uskutočnil 17.-18. júna na letisku v Piešťanoch. Prvé trucky začali prichádzať už v piatok. Účasť bola 289 kamiónov, ktoré si užili množstvo súťaží, atrakcií a nechýbal ani pestrý hudobný program s mnohými známymi skupinami a interpretmi. Svoje umenie v akcii predviedli aj odťahováci z celoslovenského združenia ASOS 18123. Návštevníkov a divákov, ktorí spravili fantastickú kulisu sa na podujatí vystriedalo približne trinásťtisíc.

Truck aréna v Piešťanoch je jedno z najväčších podujatí svojho druhu v strednej Európe. Počas dvoch dní si truckeri zmerali sily v rôznych disciplínach, najmä v paralelnom slalome a šprinte. Celkovo sa na tohtoročnej D.I.L.A.N. Truck aréne 2011 zúčastnilo 289 ťahačov rôznych značiek.Titul TOP Truck na základe sms hlasovania si odniesla už po štvrtý krát Severní Hvězda a jej vodič Jirko Šatánek. Špeciálnu cenu, Pohár Stanleyho Cvengroša, si odniesla Simona z Autodopravy BJ so svojim žltým ťahačom Wild West. Dopravných spoločností bolo celkovo 147.

Na podujatí mala najviac ťahačov firma Autodoprava Šebo, predviedli 25 áut. Na druhom mieste skončila firma PAPO a tretia priečka patrila Združeniu ASOS 18123, ktorí si zároveň odniesli pohár za najkrajšiu expozíciu.

Asociácia slovenských odťahovacích služieb, združujúca profesionálov v oblasti pomoci motoristom na cestách, dorazila do Piešťan v silnej zostave a predviedla divákom profesionálny zásah pri odstraňovaní následkov dopravnej nehody, svoju exhibíciu podporila vystúpením cyklotrialistov, ktorí predviedli svoje akrobatické kúsky, nielen na asfalte, ale aj na plošinách odťahovacích áut.

Bohatá bola aj expozícia ASOS-u, kde kraľovala hlavne vyslobodzovacia technika. O pohodu sa staral DJ Karlo a v spolupráci s asistenčnou službou ASA pripravili pre divákov a návštevníkov zaujímavé súťaže.

V špeciálnych okuliaroch, simulujúcich stav človeka pod vplyvom alkoholu, mohli návštevníci absolvovať niekoľkometrový slalom medzi kužeľmi, Najprv v stave 1,6 promile a následne v stave s 2 promilami. O zábavu bolo postarané na niekoľko hodín.

Diváci mali možnosť vyskúšať aj simulátor nárazu vozidla vo viacerých rýchlostiach. Odťahováci z ASOS-u 18123 neriešia problémy motoristov na cestách, no so svojimi partnermi sa snažia pôsobiť aj preventívne a tým zvyšovať aj povedomie motoristov v oblasti bezpečnosti cestnej premávky.

Súčasťou programu boli aj motocykloví kaskadéri, ktorí predviedli adrenalínové vystúpenie, ich líder, Pepa Sršeň, je držiteľom 7 svetových rekordov! Nechýbal aj zoskok výsadkárov, či barelové pretek jazdcov AUTOslide, kde vyhral jazdec Milan Greguška s autom Mitsubishi EVO, ktoré pokrstila skupina Horkýže Slíže do rally sezóny.

Pre dospelých a ich detičky bolo pripravených množstvo atrakcií – lunapark na ploche 5000 m², nafukovadlá, šmýkačka, trampolína, štvorkolky, elektrické autíčka, maľovanie na tvár, bodypating…

Nechýbal bohatý hudobný program. Predstavili sa vám napríklad Peter Nagy a Indigo, Kabát revivald, AC-CD revivald, Drišľak, Slniečko, Bukasový Masív, Maxim Turbulence… Program obohatila súťaž boj v bahne.

Fotogaléria k článku:

Tento obsah bol zaradený v Udalosti. Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.